main_banner_large.jpg

Divadelní Workshop na Plumlově

19.7.2008 se na našem oblíbeném Plumlově konal divadelní Workshop. Jedná se o každoročně pořádanou akci v rámci Plumlovského léta. Na místním zámku se sejdou mladí lidé z České a Slovenské republiky, aby zde pod režií Vlada Sadílka nacvičili hodinové divadelní představení, letos na motivy skladby Carla Orffa, Carmina Burana. Jako završení snažení všech účastníků, je celé představení prezentováno publiku v celé své parádě.

Náš tým se k divadelnímu Workshopu připojil až téměř na jeho samý závěr. Obvyklá skvadra, ve složení Jiří Martinec - režie a kamera, Jan Otruba - střih, Pavel Hruda - zvuk a já - kamera, byla tentokráte doplněna o Davida Červeného, výborného kameramana. Našim společným úkolem byl záznam finálního představení divadelního souboru.
    

Do Kojetína jsem vyrazila o den dříve, abych se s Jirkou a Pavlem podívala na generálku představení a udělala si o něm představu a vůbec i o celé obrazové složce záznamu. Naplánovali jsme pozice kamer tak, aby nebránily výhledu divákům (v rámci možností) a aby nic nevadilo výhledu kamer na pódium (což se samozřejmě díky okolním vlivům tak úplně nepodařilo). Také jsme zjistili, že plánovanou efektovou kamerku pro nadhled se širokým sklem bohužel nemůžeme použít, kvůli velkému množství šumu v obraze.

V průběhu druhého dne dorazily naše posily a připravily se všechny potřebné věci k zajištění záznamu. Režie, střižna, kamery, stativy, kabeláž, záznamová zařízení, stolky a další věci, byly postupně doslova našťouchány do našeho transportního vozidla, Peugeotu 806. Za efektovou kameru jsme našli náhradu a přibalili jí s sebou.
    

V průběhu odpoledne jsme se vydali cestou necestou na Plumlov s delší zastávkou v nějaké nejmenované obci (ne, že bych jí nechtěla jmenovat, ale prostě to nevím :)), když u transportního vozu odešel startér a tudíž se jaksi nemohlo pokračovat v cestě. Po dočasném vyřešení problému se nám podařilo dojet až k cíli určení, tedy plumlovský zámek. Po cestě jsme ještě vyzvedli náš budoucí "přenosový" vůz, kterým se tentokráte stal Ford Transit. 

Na místě začalo aplikovací šílenství. Tím myslím složit všechno dohromady tak, aby všechno fungovalo a nic nevydávalo jisté parazitní zvuky, odborně zvané brumy ;-). Přesně to se nám totiž stalo při aplikaci efektové kamery na kovovou konstrukci osvětlovací pódiové rampy. První dedukcí (ne zrovna správnou) byla vada kabelu. Po vyzkoušení několika jiných, se tato dedukce zavrhla a většina týmu se jala prozkoumávat situaci, kde by tak asi mohla být chyba. Po přezkoumání veškerých okolností byl odhalen ryze čertovský problém v izolaci kamery samotné. Byl však bleskově vyřešen, a tak se mohly úspěšně dokončit veškeré přípravy.

Nesmím opomenout, že soubor zvukařů a osvětlovačů byl velmi ochotný k našim veškerým výmyslům :)).

Když se všechno nachystalo a připravilo, našlo se pro nás i něco teplého do žaludku, v podobě plněného paprikového lusku, což o půl desáté večer v již poměrně chladném prostředí v blízkosti vodní plochy opravdu bodlo.

Ale desátá hodina, kdy mělo představení začínat se rychle blížila, a tak jsme se odebrali na své pozice. Kameramani za kamery, střihač a zvukař do svého "tranzitního studia" a ....a to je asi všecko, víc nás tam nebylo :-P.

No když začalo představení, soustředila jsem se už jen na svůj hledáček a obraz v něm, takže žážitky z představení vám bohužel líčit nebudu. Ale věřím že na některém z webů by se časem mohla objevit ukázka, aby jste i vy mohli přičichnout k atmosféře, která tam panovala.


Protože představení mělo pouze hodinovou stopáž, tudíž za chvíli zazvonil zvonec a pohádky byl konec. No a nás čekalo co? Balení přeci. Však už to znáte ;). A tím už vás zdržovati nebuduti a na nějaký čas se s vámi zase rozloučím a půjdu sepisovati další memoáry z akcí, které jsem viděla, zažila, či (si) užila. Ahojte zase někdy a přijďte k nám zas ;-).

Jack Slowprint

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------
    

11.05.2013 17:14:42
slowprint

Návštěvnost

Foto týdne

Foto týdne

Foto týdne

Wallpaper týdne

Wallpaper týdne

Wallpaper týdne

Saranče

Kamarádské weby

b13[1].jpg
glasses_fb[1].jpg
Aktualizace 9.11. 2015 Jack Slowprint
Optimalizováno pro rozlišení 1600 x 1200
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one